PILNE

Zaczytane Ławki dotarły do Krakowa

13 maja 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Zaczytane Ławki zawitały do Krakowa. Unikalne meble miejskie stworzone przez fundację Zaczytani.org i zaprojektowane przez polskich aktorów, wokalistów oraz artystów można podziwiać przed krakowską Galerią Kazimierz. 11 maja, odbyła się inauguracja wystawy, w trakcie której mieszkańcy Krakowa skorzystać mogli z wielu rodzinnych atrakcji. 

Zaczytanie Ławki to niezwykłe meble miejskie, na których można nie tylko usiąść, ale także bezpłatnie ściągnąć audiobook. Ich zadaniem jest zachęcanie do czytelnictwa zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Pośród wystawy znajdują się ławki m.in. Mateusza Damięckiego  o nazwie "Mistrz i Małgorzata", Andrzeja Młynarczyka "Z miłości do dzieci" czy "Ławka marzeń" Tomasza Sętowskiego. 

Sobotnia inauguracja wystawy

W sobotę o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie Wystawy Zaczytanych Ławek. Mecenasem wystawy jest Alior Bank, który został partnerem strategicznym fundacji Zaczytani.org na rok 2019. Podczas 5-godzinnego wydarzenia dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz zajęciach z bajkoterapii. Wydarzenie urozmaicił występ pt. "Multimedialne Show Kraina Muppetów" Konrada KONEGO Czarkowskiego, uczestnika polskiego oraz brytyjskiego wydania programu "Mam Talent". 

Wielka Zbiórka Książek

23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, wystartowała Wielka Zbiórka Książek. Potrwa do 26 maja, a zebrane książki przyczynią się do powstania ponad 100 Zaczytanych Bibliotek w placówkach medycznych na terenie całego kraju. Z bibliotek będą mogli korzystać hospitalizowane dzieci oraz dorośli. Książki można oddawać m.in. w oddziałach Alior Banku przy ulicy Kijowskiej 22B, Masarskiej 9 oraz Opolskiej 100. Pełna lista punktów zbiórek dostępna jest na stronie zaczytani.org.


Źródło: materiały prasowe

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.