PILNE

Zadbaj o swoje zdrowie. Skorzystaj z darmowych badań

06 kwietnia 2019 Zdrowie
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Zdrowie to podstawa. Czasami jednak brakuje nam czasu na wizytę w przychodni. Dlaczego więc nie zbadać się w czasie... zakupów? Dziś w godz. 10- 17 w Centrum Handlowym Bonarka na placu przy fontannie w centrum będzie można wykonać bezpłatne badania oraz otrzymać porady medyczne w ramach akcji "Zdrowie pod Kontrolą"

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oraz Bonarka zapraszają na "Zdrowie pod Kontrolą" - wydarzenie ułatwiające pacjentom dostęp do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Podczas akcji w centrum będą przeprowadzane bezpłatnie badania.

Badania, które będzie można wykonać to m.in.:
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi

- pomiar glukozy we krwi

- sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie 

- pomiar masy ciała BMI 

- pomiar CO w wydychanym powietrzu 

- badania przesiewowe dotyczące zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C

W czasie trwania "Zdrowia pod Kontrolą" będzie przeprowadzana akcja edukacyjna w zakresie samobadania piersi i jąder, niepłodności i zdrowia reprodukcyjnego. Odbędzie się kurs udzielania pierwszej pomocy oraz powstanie "Szpital Pluszowego Misia", czyli miejsce zabaw dla najmłodszych łączące zabawę z edukacją. Podczas wydarzenia będzie można także skorzystać z porad dietetycznych.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Misją Stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnej w zakresie zdrowia publicznego i edukacji medycznej.

Akcja "Zdrowie pod Kontrolą" jest przeprowadzana cyklicznie dwa razy do roku. Podczas ostatniej edycji udało się przeprowadzić ponad 10 tysięcy badań w skali całego kraju. 


Fot. Pixabay/ materiały prasowe 

Źródło: materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.