PILNE

Zbudowali rower dla seniorów

16 wrzesnia 2019 Apetyt na Kraków
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Tandem trójkołowy z napędem elektrycznym otrzymali seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Kluzeka 6. To podarunek od uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta.   

Uczniowie ZSM nr 1 w Krakowie realizują międzynarodowy projekt Erasmus+ wraz z uczniami partnerskiej niemieckiej szkoły zawodowej BBS 1 w Moguncji. W ramach projektu realizowany jest bogaty program kulturowy, organizowane są imprezy sportowe, plenerowe i turystyczne służące integracji młodzieży, likwidowaniu uprzedzeń, doskonaleniu znajomości języka niemieckiego i angielskiego oraz lepszemu poznaniu kraju sąsiada.

Uczniowie polscy i niemieccy podnoszą swoje umiejętności zawodowe, a jednocześnie wcielają w życie ideę wolontariatu i współpracy międzypokoleniowej i międzynarodowej w myśl hasła "Europa żyje dzięki współpracy", które towarzyszy kolejnym spotkaniom projektowym.

Uczniowie uczestniczący w realizacji projektu w Moguncji zbudowali wspólnie dwa rowery z napędem elektrycznym, jeden - został przekazany osobie niepełnosprawnej, drugi pozostał w szkole jako model dydaktyczny w pracowni. Z kolei drugi zespół młodzieży pracujący w Polsce zbudował dwa rowery z napędem elektrycznym - w tym trójkołowy, rehabilitacyjny tandem z napędem elektrycznym, który został przekazany seniorom, a drugi rower pozostanie w szkolnej pracowni.

Uroczysta gala podsumowująca projekt odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 na al. Mickiewicza 5. Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.