PILNE

Zdalne porady dla pacjentów ze wsi

Pacjenci z małopolskich wsi mogą korzystać ze zdalnych porad kardiologicznych i geriatrycznych

11 lutego 2016 Zdrowie
Autor:  Anna Górka

Pacjenci z małopolskich wsi mogą korzystać ze zdalnych porad kardiologicznych i geriatrycznych.

To nowość na rynku usług medycznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom osoby zamieszkujący tereny podmiejskie, nie będą musieli jeździć na badania specjalistyczne do Krakowa. Wystarczy, że zgłoszą się z problemem do swojego lekarza rodzinnego.

Wszystkie badania konieczne do przeprowadzenia telekonsultacji (EKG spoczynkowe, zapis stetoskopem ucyfrowionym) wykonać mogą w przychodni, do której są zapisani. Sygnał z badań, dzięki platformie e-Care odbierany jest u lekarza kardiologa lub lekarza geriatry w Centrum Zdalnej Opieki. Uzyskane dzięki usłudze zdalnych konsultacji medycznych wyniki przechowywane będą w Centrum Zdalnej Opieki e-Care. Jednym z głównych założeń telekonsultacji jest to, że sama konsultacja pomiędzy specjalistą znajdującym się w Centrum Zdalnej Opieki Medycznej a lekarzem POZ odbywa się „tu i teraz”.

Zespół lekarzy specjalistów zapewni konsultacje dla lekarzy rodzinnych praktykujących na wsi w sytuacjach, gdy potrzebne będzie medyczne wsparcie w postępowaniu z pacjentem.

Świadczenia będą realizować w zakresie telekonsultacji kardiologicznych: Centrum Medyczne iMED24, Szpital Uniwersytecki, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Scanmed Szpital św. Rafała.W zakresie telekonsultacji geriatrycznych będzie to Centrum Medyczne iMED24 oraz Szpital Uniwersytecki.


Anna Górka

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.